Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik

Migros ToptanPro, işletmeniz için hızlı ve pratik sipariş oluşturma hizmeti sağlar. Sipariş ve ödeme işlemleriniz online platformumuzda kolay, pratik ve çeşitli avantajlar sunar. Depolarımızın sizlere sunduğu ürün çeşitliliği ve sürekli siparişlerinizi daha kolay ve sürdürülebilir yapmaktayız. Ayrıca sizlere sunacağımız çeşitli üyelik yetkilerle muhasebe, finans ve sipariş süreçlerini kolaylaştırıyoruz.

Migros Toptan uygulamasına üye değilseniz, Yeni Üyelik menüsünden istenen bilgilerinizi Üyelik Başvuru Formu’nu doldurarak, sizleri alanında uzman müşteri yöneticilerimizle birleştiriyoruz. Üyelik başvurunuz, bölgenizin müşteri yöneticisi tarafından sizlerle iletişime geçilerek onaylanır. Migros ToptanPro platformumuzla ilgili detaylı bilgi, yetki ve yönlendirmeleri müşteri yöneticimiz tarafından yönlendirilecektir.

Üyelik Başvurusu sırasında bağlı olduğunuz müşteri yöneticimiz ile iletişime geçilerek güncellemeler sağlanır.

Migros ToptanPro platformumuz için sizlere verdiğimiz admin ve diğer yetkilendirmeler için yeni şifre talepleri müşteri yöneticilerimiz veya Bize Ulaşın kısmından talep oluşturularak çözümlenir.

Migros ToptanPro üyeliğinizi sonlandırmak için müşteri yöneticinizle veya Bize Ulaşın formu üzerinden talep oluşturabilirsiniz.

Sipariş

Siparişiniz Migros ToptanPro ekibi tarafından, seçmiş olduğunuz gün içerisinde hazırlanıp teslimat adresinize getirilir.

Minimum sepet tutarı cari müşteri bazlı değişmektedir.

Migros ToptanPro paneline kullanıcı bilgilerinizi girerek, işletmenize özel ürün listesinden kolayca sipariş oluşturabilirsiniz.

Siparişinizdeki ürün/ürünleri iptal etmek için Müşteri Yönetiniz ile iletişime geçiniz.

Paketi yıpranmış, ezilmiş, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri iade edebilir ya da değişimini talep edebilirsiniz. Bağlı olduğunu müşteri yöneticinizle iletişime geçebilirsiniz.

Meyve, sebze, şarküteri, et ürünleri siparişinizin hazırlandığı mağazada mevcut olan ürünler içerisinden en taze ürünler seçilerek hazırlanmaktadır.

Meyve, sebze ürünleri siparişinizin hazırlandığı mağazada mevcut olan ürünler içerisinden en taze ürünler seçilerek hazırlanmakta, şarküteri ve et ürünleri ise siparişinizde belirttiğiniz isteğinize göre ilgili reyon görevlisi tarafından hazırlanarak, sizlere teslimatı sağlanmaktadır.

Siparişinizin hazırlandığı mağaza içerisinde toplanan Soğuk Zincir Ürünleri, araçlara yüklenene kadar -16 derecedeki dondurucu dolaplarda muhafaza edilmekte, teslimatı frigorifik araçlarımız ile sağlanmaktadır.

Alışveriş sepetinize eklediğiniz ürünleri Sepet Detay sayfasında görüntüleyebilir, Ürünün üstüne gelerek sağa kaydırarak Sil butonu ile ürün/ürünleri sepetinizden çıkartabilir, miktarını arttırabilirsiniz. Sepetinizin altındaki Alışverişe Devam butonu ile sepetinize yeni ürünler ekleyerek alışverişinize devam edebilirsiniz.

Alışveriş sepetinize eklediğiniz ürünleri Sepet Detay sayfasında görüntüleyebilir, ürünlerin yanındaki miktar kutucuğuna tıklayarak istediğiniz miktarı yazabilir, ya da kutucuğun yanındaki artı-eksi işaretleri ile miktarı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Sonrasında sepet altındaki Güncelle butonu ile değişikliklerinizi güncelleyebilirsiniz.

25.02.2011 tarihli 27857 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar Ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Ve Diğer Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Hakkında Kanun 175. maddesi ile; 3/1/2002 tarihli ve 4733 sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 8inci maddesinin beşinci fıkrasının (k) bendinde yapılan değişiklik nedeniyle ve 07.01.2011 tarihli ve 27808 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ in 11. Maddesinin 1. Fıkrası' na istinaden internetten alkol satışı yapılamamaktadır. İlgili Kanun ve Yönetmelik linkleri için tıklayınız.
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/02/20110225m1.htm
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/01/20110107.htm
T.C. Tütün ve Alkol Düzenleme Kurumu'nun internet üzerinden tütün mamulü satışına ilişkin düzenlemesi gereği tütün mamulleri satışına son verilmiştir. T.C. Tütün Ve Alkol Piyasası Denetleme Kurumu'nun internet üzerinden tütün mamulü satışına ilişkin duyurusu aşağıdaki gibidir: "T.C. Tütün Ve Alkol Piyasası Denetleme Kurumu'nun Internet Üzerinden Tütün Mamulü Satışına İlişkin Duyurusu: Bilindiği üzere 5727 sayılı Kanun ile değiştirilen 4207 sayılı Kanunun 3'üncü maddesinin Tütün ürünleri; yetkili satıcı olan yerlerin dışında otomatik makinelerle, telefon, televizyon ve internet gibi elektronik ortamlarla satılamaz ve satış amacıyla kargo yoluyla taşınamaz şeklinde düzenlenmiş bulunan on birinci fıkrasında yer alan yetkili olan yerlerin dışında" ibaresi 5917 sayılı Kanunun 47'nci maddesinin 11'inci fıkrası ile madde metninden çıkarılmış ve metin Tütün ürünleri; otomatik makinelerle, telefon, televizyon ve internet gibi elektronik ortamlarla satılamaz ve satış amacıyla kargo yoluyla taşınamaz haline dönüşmüş bulunmaktadır. İlgili Kanun linkleri için tıklayınız.
http://www.tapdk.gov.tr/mevzuat/4207_sayili_kanun.doc
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2009/07/20090710.htm
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2008/01/20080119.htm/20080119.htm

Teslimat

Bağlı olduğunuz depomuzdan siparişleriz teslimat adresinize teslim edilir.

Migros ToptanPro sürekli alışveriş yapan cari hesaplarımızın üyelik başvurusu sonrası bağlı olduğu bölgesinin deposundan teslimat yapmaktadır.

Siparişiniz, siparişinizi oluştururken teslimat adresi sayfasında giriş yaptığınız bilgilerde bulunan kişi ve/veya adrese teslim edilmektedir.

Siparişinizin teslimat durumu ile ilgili Müşteri Yöneticiniz aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

Müşteri Yöneticilerimiz ile irtibata geçerek siparişinizdeki eksik ürün bilgisini paylaşmanız durumunda, eksik ürününüz en kısa süre içinde adresinize teslim edilmektedir.

Evet, Migros ToptanPro siparişleriniz, siparişinizde belirttiğiniz teslimat adresine Migros Toptan araçlarıyla, Migros Toptan görevlilerimiz tarafından teslim edilmektedir.

Ödeme

Bonus Card, Money Bonus, Maximum Kart, Worldcard ve diğer kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. “Verified by Visa” ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan çevrimiçi alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

Uygulamamızda Yabancı Kredi Kartları ile ödeme yapılmamaktadır.

Sipariş tutarınız, siparişiniz onaylanana kadar banka tarafında açık provizyon olarak gözükmekte ve siparişinizin teslimatı ile satışa dönüşmektedir. Siparişinizin tarafımızca onaylanmadan önce iptal edilmesi durumunda, açık provizyon tutarınız kartınızın bağlı olduğu banka tarafından üç veya beş iş günü içerisinde kartınızın limitine geri yansıtılmaktadır. Onaylanan ve faturası kesilen siparişlerin iptal edilmesi durumunda maksimum on iş günü içinde ödediğiniz tutar kartınıza iade edilecektir.